Samenstelling Colleges van Burgemeester en Schepenen Oostende, 1947-2012

1947-1952 (Liberaal - Socialistisch)

Burgemeester: Henri Serruys (tot 25.01.1952), Louis Vanden Driessche (vanaf 24.06.1952)
Schepenen: Emiel Vroome, Jules Peurquaet (†3.10.1947), Henri Edebau, Louis Vanden Driessche , Roger De Kinder (vanaf 1948), Maurice Quaghebeur (vanaf 11.07.1952)

1953-1958 (Liberaal - Christen-democratisch)

Burgemeester: Gustave-Adolphe Van Glabbeke
Schepenen: Emiel Vroome, Jan Piers, Maurice Quaghebeur, Kamiel Dehouck, Frans Van Caillie (vanaf 14.08.1953)
 

1959-1964 (Christen-democratisch - Socialistisch)

Burgemeester: Gustave-Adolphe Van Glabbeke (tot 06.02.1959), Jan Piers (vanaf 07.02.1959)

Schepenen: Roger De Kinder (tot 13.12.1963), Kamiel Dehouck, Henri Edebau († 20.01.1964), Frans Van Caillie, John Lauwereins, Raymond Miroir (vanaf 13.12.1963), Jozef van den Kieboom (vanaf 21.02.1964)

1965-1970 (Christen-democratisch - Socialistisch)

Burgemeester: Jan Piers
Schepenen: Joannes Lauwereins (wd. burgemeester 25.03.1966 – 18.06.1968), Jan Felix (vanaf 23.09.1966), Kamiel Dehouck, Raymond Miroir, Frans Van Caillie (tot 23.09.1966), Jozef van den Kieboom, Marie-Jozef Porta (wd. 25.03.1966 – 18.06.1968)

1971-1976 (Christen-democratisch - Socialistisch)

Burgemeester: Jan Piers
Schepenen: Raymond Miroir, Kamiel Dehouck, Alphonse Laridon, Maurice Dewitte (tot 28.01.1972), Jan Felix, Henri Dumarey, Louis Vanhoorne, Albert Arnout (28.01.1972- 23.06.1972), Karel Achtergaele (vanaf 23.06.1972)

1977- 1982 (Christen-democratisch - Socialistisch)

Burgemeester: Jan Piers (tot 15.10.1982), Julien Goekint (vanaf 30.10.1980)
Schepenen: Raymond Miroir (tot 27.05.1977), Jan Felix, Alphonse Laridon, Louis Vanhoorne (tot 26.01.1979), Henri Dumarey, Karel Achtergaele, Roland Makelberge, Julien Goekint (tot 30.10.1980), Nicole Beschuyt-Walraevens (vanaf 27.05.1977), Fernand Bourgois (vanaf 26.01.1979), Gerard Daniëls (vanaf 28.11.1980)

1983-1988 (Christen-democratisch - Liberaal)

Burgemeester: Julien Goekint
Schepenen: Raoul Bonnel, Roland Makelberge, Jeanne Decaesstecker- Pauweleyn, Fernand Bourgois, Maurice Quaghebeur, Gerard Daniëls, Jan Christiaens, Dries Vermeesch

1989-1994 (Christen-democratisch - Liberaal)

Burgemeester: Julien Goekint
Schepenen: Jan Christiaens, Roland Makelberge, Maurice Quaghebeur, Fernand Bourgois, Eric Six, Dries Vermeesch, Paul Van Laer, Emilienne Vercruysse-Haghebaert

1995-2000 (Christen-democratisch - Socialistisch – V.U.)

Burgemeester: Julien Goekint (tot 07.05.1997), Jean Vandecasteele (vanaf 26.06.1997)
Schepenen: Jean Vandecasteele (tot 27.06.1997), Dries Vermeesch, Eddy Tulpin, Willy Labens, Marina Willems, Kris Lambert (tot 24.09.1996), Hilde Veulemans, Yves Miroir, Geert Lambert (vanaf 25.10.1996), Staf Cattoor (vanaf 27.06.1997) 

 

2001-2006 (Socialistisch - Christen-democratisch)

Burgemeester: Jean Vandecasteele
Schepenen: Hilde Veulemans, Yves Miroir, Marina Willems, Willy Labens, Nancy Bourgoignie, Daniël Verleye (tot 05.07.2001), Bart Bronders, Johan Verstreken, Tom Germonpré (vanaf 31.08.2001) 

 

2007-2012 (SP.a-Spirit - CD&V - VLD-Vivant)

Burgemeester: Jean Vandecasteele
Schepenen: Hilde Veulemans, Yves Miroir, Martine Lesaffre, Marina Willems (tot 31.12.2010), Nancy Bourgoignie, Bart Bronders, Tom Germonpré, Vanessa Vens, Arne Deblauwe (vanaf 01.01.2011)

* De datum van elke legislatuur wordt gevolgd door de samenstelling van de coalitie in die periode

Bronnen:

- gemeenteraadsverslagen Oostende, 1947-2012
- jaarverslagen Oostende, 1947-2012

Bronvermelding

online via http://archief.oostende.be/
samengesteld door Claudia Vermaut, stadsarchivaris Oostende
laatst gewijzigd op 08.04.2015